Református államférfinek lenni karakter dolga

2018. október 30., címkék: tisza istván, könyvbemutató, évforduló, tőkéczki lászló

1918. október 31-én, a reformáció napján gyilkolták meg gróf Tisza István miniszterelnököt, dunántúli református főgondokot. A százéves évfordulón életrajzának újrakiadásával emlékeztek a 20. század elejének nagy államférfiújára a Terror Háza Múzeumban. A kötet szerzője az idén elhunyt Tőkéczki László történész, dunamelléki főgondnok, akit szintén méltattak a keddi könyvbemutatón.

„Kálvin kemény magyarja”

2016. április 25., címkék: tisza istván, évforduló

155 éve született gróf Tisza István. Az évforduló lehetőséget teremt arra, hogy betekintést kapjunk a Tisza család történetébe, egyben megismerjük a mártír miniszterelnök közéleti és egyházi munkásságát.

Tisza István a magyar református közéletben

2012. április 30., címkék: dunántúli egyházkerület, Történelem, tisza istván, történelem

Gróf Tisza István 1861. április 22-én született, 1907. április 30-án választották dunántúli református főgondnokká. Születésének 151. és főgondnokká választásának 105.  évfordulója alkalmat ad arra, hogy a néhai miniszterelnök protestáns közéletben betöltött szerepét vizsgáljuk, alakjának református vonásait vázoljuk.